ИРАНСКИЯТ национален отбор по футбол се сбогува с Лос Анджелис с ръчно написано послание, в което се споменава и трагичното бомбардиране на училище по време на войната между Иран и Съединените щати. След като в неделя завършиха 0:0 с Белгия и запазиха шансове за преминаване в следващия етап на състезанието, иранците оставиха писмо за благодарност към града и феновете в съблекалнята на стадион SoFi, преди да се отправят към Сиатъл, където ги очаква мач с Египет.
Послание на благодарност с препратка към жертвите
“От древна Персия преди хиляди години до днешния цивилизован Иран, иранският дух остава жив и неопорочен”, се казва в началото на посланието. Обаче, в писмото са включени и хаштагове #168 и #минaб, които се отнасят до броя на загиналите момичета при ракетиране на училище в град Минаб в края на февруари по време на нападение на САЩ и Израел върху Иран.
Посланието продължава с думите: “Дойдохме в Лос Анджелис с гордост, състезавахме се честно и напускаме с достойнство. Благодаря ти, Лос Анджелис, за гостоприемството. И благодаря на всеки иранец, който с сърце, глас и душа бе с Иран през тези 180 минути. Нека мирът, уважението и приятелството надделеят сред всички народи.”