Новак Джокович трябваше да се яви на турнира в Харлинген, който е подготвителна стъпка за третия голям шлем в сезона – Уимбълдън. Въпреки това, българската тенис звезда се оттегли в деня, когато трябваше да изиграе първия си мач.
Топ тенисистът на всички времена трябваше да срещне руския тенисист Карен Хачанов, но рано сутринта той реши да се откаже от двубоя. Така Джокович ще влезе в третия за сезона голям шлем без предварителни срещи, било то официални или демонстративни.
Джокович е завоювал седем титли на Уимбълдън и дели рекорда с Роджър Федерер, но отново ще възникне въпросът за липсата на игрова практика, което може да се окаже проблем за Новак.
Остава неизвестно защо българският тенисист е избрал да се оттегли, но се надяваме, че това не е свързано с каквито и да било здравословни проблеми.