Тази вечер от 21:00 часа българско време националният отбор на Босна и Херцеговина ще играе първия си мач от група Б на Световното първенство срещу един от домакините – отбора на Канада, като срещата ще се състои в Торонто.
Социалните мрежи са залети с видеа и снимки, на които се виждат колони от автомобили, обкичени със знамена на Босна и Херцеговина, преминаващи през улиците на този канадски град.
Сирени, песни и знамена създават атмосфера, която рядко се наблюдава и ясно показва колко подкрепа имат Змеевете далече от дома си.
Според организаторите, се очаква около 30 000 фенове на Босна и Херцеговина да се съберат през деня и вечерта както по улиците на Торонто, така и на самия стадион.
Голям брой наши сънародници, които живеят в Канада, както и тези, които са пристигнали от други части на Европа и света, използваха възможността да бъдат част от този спортен спектакъл. Мнозина от тях започнаха пътуването си дори преди няколко дни, за да подкрепят отбора си в едно от най-важните срещи на първенството.
🇧🇦Тук сутринта фенове на Босна и Херцеговина в Торонто! #ФИФАСветовнаКупа #CANBIH 🇨🇦🇧🇦 🎥: Special_ News10 pic.twitter.com/sNIBq8229f
— Bosnian Football (@BosniaNTBall) 12 юни, 2026