Испанските футболисти спечелиха последния си мач в група H на Световното първенство, побеждавайки Уругвай с 1:0 в мексиканския град Гвадалахара.
Така се класираха за осминафиналите като първи в групата и ги очаква вторият най-добър отбор от група J. Двукратните световни шампиони, уругвайците, отпаднаха в груповата фаза за втори път поред. За това говори и селекционерът на Уругвай Марсело Биелса.
Не успях напълно да използвам потенциала на уругвайските играчи. С промяната на Валверде се опитах да постигна по-силно присъствие в нападение. Това, което дадох на уругвайския футбол, е нищо, защото всеки принос на треньора към националния отбор е безсмислен, ако не се постигне положителен резултат. – Марсело Биелса
Ако ме питате как ще ме запомнят, ще ме запомнят като някой, който не остави нищо след себе си. Мачът беше доста равностоен. Заслужавахме равенство. Трябваше да завърши равен. Представянето не беше проблем – каза Марсело Биелса.