Швейцария си осигури първото място в групата и премина към осминафиналите на Световното първенство, след като победи Канада с 2:1. След мача, швейцарският треньор Мурат Якин сподели впечатленията си със швейцарските медии. Разясни също и защо е сменил фланелката си преди началото на мача.
“Малко си усложнихме живота сами. Все пак днес демонстрирахме отборно изпълнение. Влязохме страхотно във второто полувреме и вкарахме два гола. Противникът тогава отвори игра, внесейки офанзивни играчи, което малко ни усложни ситуацията. Твърде лесно губехме топката и така им давахме надежда. Но в крайна сметка успяхме да завършим мача, което е най-важното. Сега можем да се насладим на факта, че сме първи в класацията”, каза Якин.
От бяла до черна фланелка
В началото на мача се случи куриозен момент. Якин беше на швейцарската скамейка в бяла фланелка, но когато съдията Рамон Абати Абел даде знак за началото на мача, той вече носеше черна фланелка. Обясни какво се случи.
“Четвъртият съдия ми се приближи, защото и канадците носеха бели фланелки. Не исках да създавам числено предимство за канадците (смях). Но разполагах с достатъчно екипировка с мен.”