Националният отбор на Канада за първи път в историята си се класира за елиминационната фаза на Световното първенство, но едновременно с това стана и първият домакин на Мондиала, който ще играе елиминационен мач извън границите на своята страна.
Загубата от Швейцария с 1:2 прати Канада в Лос Анджелис, където в осминафинала ще играе срещу Южна Африка в неделя от 21 часа.
Победата или равенството срещу Швейцария щяха да позволят на канадците да останат във Ванкувър и да играят елиминационната фаза пред родна публика.
За разлика от Канада, другите два домакина на Мондиала, Съединените американски щати и Мексико, спечелиха първите места в своите групи и ще продължат състезанието в своите държави.
Селекционерът на Канада Джеси Марш се опита да намери положителната страна на преместването в Съединените американски щати.
“Може би ще ни е полезно да се отдалечим от част от натиска и голямото внимание, които съпътстват домакинството, въпреки че искрено се наслаждавахме на подкрепата на нашите фенове“, каза Марш.
Той подчерта, че фокусът на треньорския екип преди първия елиминационен мач ще бъде върху възстановяването на играчите.
“Тренировките няма да бъдат прекалено интензивни. Приоритет е възстановяването, рехабилитацията и възстановяването на енергия за най-важния мач, който този отбор е играл досега“, добави Марш.