Начална страница Футбол Американците обезпокоени заради Босна и Херцеговина

Американците обезпокоени заради Босна и Херцеговина

Отборите на САЩ и Босна и Херцеговина ще премерят сили в осминафиналите на Световното първенство, а преди този сблъсък американският “Fox Sports” изтъкна статистика, която не е в полза на домакинския състав.

Американците завършиха груповата фаза като първенци в Група D.

Победи срещу Парагвай и Австралия бяха достатъчни за първото място, докато загубата от Турция (3:2) в последния кръг премина без нови проблеми с контузии или суспензии.

Все пак, както споменава “Fox Sports”, съществува една статистика, която сериозно обезпокоява преди двубоя с Босна и Херцеговина.

Загубата от Турция беше десетият последователен неуспех на САЩ срещу европейски отбори, докато американците вече 12 срещи нямат победа срещу селекции от УЕФА зоната. През този период постигнаха две равенства и цели десет загуби.

Дори пристигането на селекционера Маурисио Почетино не донесе обрати в срещите с европейските тимове.

Макар че аржентинецът години наред работи в европейския футбол, ръководейки Тотнъм, Челси и Пари Сен Жермен…

От поемането на отбора загуби всичките шест мача срещу европейски противници, с голова разлика 6:18.

Заредете още свързани статии
Load More In Футбол

Вижте също

Теорията, която развълнува футболните фенове: Загуба от Хърватия по-добра ли е за Гана?

С все по-близкото приключване на груповата фаза на Световното първенство плъзна нова теори…