Най-кратък е пътят от любовта до омразата. Този феномен е особено видим в Мадрид, с примерът на Хулиан Алварес, звездното попълнение на Атлетико Мадрид и аржентинската национална селекция.
От дни се разиграва драма около възможното преминаване на този талантлив нападател от Мадрид в Барселона. Алварес вече е заявил желание да се премести в Каталония в търсене на нови предизвикателства.
Въпреки щедрата оферта от Барселона, ръководството на Атлетико категорично отказва да чуе за това. Хулиан има договорна връзка с червено-белите и за освобождаването му се изисква колосалната сума от 500 милиона евро.
Макар клубът да не изявява желание да го пусне, феновете виждат желанието на Алварес като предателство. Затова най-запалените привърженици на „червено-белите“ вече започнаха да изгарят фланелките с номер 19, които носи аржентинският нападател.
Независимо дали ще остане или ще напусне, връзката между феновете на Атлетико и Алварес вече никога няма да бъде същата. Може би най-доброто решение и за двете страни е Хулиан да замени испанската столица с Каталония.
„Някои играчи оставят следа. Други – урок. Времето поставя всичко на мястото си.“
— Banda Neptuno🔴⚪ (@BandaNeptuno) June 22, 2026
Членове на @BandaNeptuno започват да изгарят фланелките на Хулиан Алварес. pic.twitter.com/Kzgq09JONT