Легендарният шведски нападател с босненски корени Златан Ибрахимович даде интересно мнение за снощния мач между Белгия и Иран на Световното първенство.
Белгия и Иран направиха безрезултатно реми 0:0 във втория кръг на Мондиала и въпреки че мачът предложи доста емоции, явно за Златан беше скучен.
“По време на първото полувреме едва не задрямвах. През второто вече наистина поспах”, коментира Ибрахимович и допълни:
“Те имаха контрол над топката, но не направиха нищо с нея. Нужни са играчи, които да поемат отговорност и да предприемат нещо в ситуациите, когато мачът застине. Това не го видях. Ако мислят, че ще се класират само заради имената си на фланелите, се лъжат! Трябва да го заслужат”, отбеляза Ибрахимович, по-скоро насочвайки критиките си към белгийците.
Такива изявления на Ибрахимович несъмнено ще предизвикат разнообразни реакции сред феновете, тъй като в снощния мач липсваха само голове.
И Белгия, и Иран създадоха няколко отлични възможности за гол, а вратарите Алиреза Бейранванд и Тибо Куртоа бяха истинските звезди на вечерта.