Селекционерът на Норвегия Стале Солбакен обясни, че решението да изведе почти изцяло изменен състав срещу Франция на Световното първенство е взето изключително заради предстоящата елиминационна фаза.
Той подчерта на пресконференцията след мача, че целта е била отборът да запази свежестта си за двубоя с Кот д’Ивоар.
Норвегия загуби в последния кръг от груповата фаза срещу Франция с резултат 4:1, а Солбакен даде почивка на десет от стандартните си титуляри, включително на Ерлинг Холанд и капитана Мартин Йодегор.
Французите вече през първото полувреме си осигуриха голяма преднина, водени от Усман Дембеле, който отбеляза хеттрик.
Солбакен подчерта, че почивката за ключовите играчи е била плануван ход заради натоварения график.
“Най-важното е да възстановим сили. Имахме най-кратката почивка между два мача на турнира, а новият мач ни очаква след четири дни. Единственият аргумент против това решение е, че феновете не можаха да видят Ерлинг Холанд и Мартин Йодегор, но ако мислехме само за това, нашият път на Световното първенство нямаше да е дълъг. Тук сме, за да достигнем колкото се може по-далеч,” заяви селекционерът на Норвегия.