Начална страница Баскетбол Сръбските медии вдигнаха шум, недоволни, че Йокић не е MVP: ‘Обир на века! Какво още трябва да направи?’

Сръбските медии вдигнаха шум, недоволни, че Йокић не е MVP: ‘Обир на века! Какво още трябва да направи?’

Шей Гилджъс-Александър отново глава на NBA лигата.

Канадският гард на Оклахома Сити Тъндърс бе избран за най-ценен играч на редовния сезон, което потвърди статуса му на един от най-добрите играчи в съвременния баскетбол.

В крайното гласуване той изпревари Никола Йокиќ, центърът на Денвър Нъгетс и трикратен MVP на лигата, както и Виктор Вембаняяма, звезда на Сан Антонио Спърс и една от най-обещаващите млади звезди в лигата.

Йокић, който завоюва MVP отличието през 2021, 2022 и 2024 година, имаше още един феноменален сезон. Завърши редовната част със средни показатели за тройно-двойно – 27.7 точки, 12.9 борби и 10.7 асистенции на мач. Беше най-добрият борещ и асистент в лигата, с 56.9 процента успешни стрелби. Въпреки всичко това, четвъртата MVP титла му се изплъзна.

Сръбските медии не приеха спокойно това решение и обвиниха, че е станала нечестна игра. “ЙОКИЋ ОТНОВО БЕШЕ ОБИРАНДАРЕН! Какво още му трябва, за да го признаят за най-добрия? Истината за битката за MVP лъсна: Сърбинът се оказа жертва на собствената си гениалност?!”, пише “Курир”, докато “Информер” добавя, “Обир на века – титлата MVP бе отнета на Йокиќ!”.

Заредете още свързани статии
Load More In Баскетбол

Вижте също

Сцени от Белград разкриват какъв бe велик човек легендарният Един Авдич!

Трагедия обхвана спортната сцена в Босна и Херцеговина и в региона. На 47 години загубихме…