Селекционерът на френския национален отбор по футбол Дидие Дешан е напуснал лагера на отбора си заради смъртта на майка си.
Тъжните новини пристигат този вечер от Съединените американски щати, тъй като Дидие Дешан няма да води френската селекция в двубоя срещу Норвегия. През следващите няколко дни той ще бъде в родината си заради смъртта и погребението на майка си.
В съгласие с лидера на френския футбол Филип Дияло, Дешан ще предаде ръководството на екипа на своя най-близък сътрудник — Ги Стефан.
Франция вече се е класирала за следващия етап на турнира и се бори с Норвегия за първото място в групата.