Начална страница Футбол Иранският отбор остави емоционално послание в съблекалнята в Лос Анджелис.

Иранският отбор остави емоционално послание в съблекалнята в Лос Анджелис.

ИРАНСКИЯТ национален отбор по футбол се сбогува с Лос Анджелис с ръчно написано послание, в което се споменава и трагичното бомбардиране на училище по време на войната между Иран и Съединените щати. След като в неделя завършиха 0:0 с Белгия и запазиха шансове за преминаване в следващия етап на състезанието, иранците оставиха писмо за благодарност към града и феновете в съблекалнята на стадион SoFi, преди да се отправят към Сиатъл, където ги очаква мач с Египет.

Послание на благодарност с препратка към жертвите

“От древна Персия преди хиляди години до днешния цивилизован Иран, иранският дух остава жив и неопорочен”, се казва в началото на посланието. Обаче, в писмото са включени и хаштагове #168 и #минaб, които се отнасят до броя на загиналите момичета при ракетиране на училище в град Минаб в края на февруари по време на нападение на САЩ и Израел върху Иран.

Посланието продължава с думите: “Дойдохме в Лос Анджелис с гордост, състезавахме се честно и напускаме с достойнство. Благодаря ти, Лос Анджелис, за гостоприемството. И благодаря на всеки иранец, който с сърце, глас и душа бе с Иран през тези 180 минути. Нека мирът, уважението и приятелството надделеят сред всички народи.”

Заредете още свързани статии
Load More In Футбол

Вижте също

Шта си хтео, човеће?! Невероятните глупости на вратаря Муслера костваха победата на Уругвай

Футболната национална селекция на Кабо Верде продължава да пише най-красивите страници в с…