Анализаторът и бивш футболист Раде Богданович коментира пряко по време на предаване на БНТ посветено на Световното първенство, като използва обичайно народен стил на изразяване в обсъждането на мача между Белгия и Иран (0:0). Но този път превиши границите като анализира червения картон на Натан Нгоя.
Белгийският играч беше изпратен директно извън терена заради несръчна игра в 66-та минута. Богданович подчерта, че концентрацията му се е нарушила, тъй като е тъмнокож.
Раде Богданович на БНТ току-що заяви, че не е расист, но “тъмнокожите нямат концентрация да играят повече от 60 минути”. Майко мила pic.twitter.com/dMctZl1tfu
— Gorica Nikolin (@fruska_gorica) 21 юни 2026
“На това ниво, да си последен защитник, да удариш топка, която едва се движи, има я в краката ти и искаш да я ритнеш, но пропускаш и правиш червен картон. Винаги съм казвал, че тези играчи, не съм расист, но тъмнокожите нямат концентрация да издържат над 60-80 минути”, заяви Богданович и добави:
“Играл съм с тях и понякога се налагаше да ги пазим, за да не направят грешка. Съвременният футбол е такъв, такова нещо не може да се случва на Световно първенство”, допълни той.
Водещият в студиото се намеси, отбелязвайки, че и във френския национален отбор има много тъмнокожи играчи, които запазват концентрация през целия мач.
На това Богданович отговори:
“Ако не влизаме в подробности, а можем, и те правят грешки. Във всеки случай, разбира се, не обобщавам, но голяма част от тях губят концентрация, което води до такива грешки”, завърши Богданович.