Връщането на човека, белязал епоха в европейския баскетбол, предизвика истинско вълнение в Атина. Легендарният сръбски треньор Желько Обрадович отново е сред “зелените”, а феновете на Панатинаикос му устроиха топло посрещане в новия му дом.
Още от сутринта в столицата на Гърция се усещаше, че денят е специален за “детелините”, но истинското лудило настана в “Т Център”, където се събраха над 3 000 привърженици на Панатинаикос. Факли, знамена, песни и скандирания превърнаха представянето в незабравима атмосфера, напомняща големи тържества след спечелен трофей.
За мнозина привърженици на атинския клуб това не е просто завръщане на треньор. Завръща се човекът, който през повече от десетилетие на кормилото на Панатинаикос донася пет титли от Евролигата, 11 шампионата на Гърция и седем национални купи, превръщайки “зелените” в символ на успеха в стария континент. Именно заради това наследство завръщането му предизвика силно вълнение сред феновете, които виждат в Желько Обрадович знаков момент от най-успешната ера в историята на клуба.
Когато Желько се появи пред феновете, минавайки през арената, той бе посрещнат с овации. До него бе Димитрис Янкопулос, собственикът на клуба, който с усмивка на лицето го придружаваше през множеството.
Ο Ομπράντοβιτς γνώρισε την αποθέωση στο «T-Center» από τον κόσμο του Παναθηναϊκού#ingr #παναθηναικος #obradovic #coach #επιστροφη pic.twitter.com/lzpgLJU4FO
— in.gr/news (@in_gr) June 22, 2026
Le retour de Zeljko Obradovic a l’OAKA 🤯🔥 pic.twitter.com/Ss3nV9kpx5
— OOC EuroLeague France (@OOCEuroLeagueFr) June 22, 2026