БИВШИЯТ треньор на Борусия Дортмунд и Ливърпул Юрген Клоп с голям ентусиазъм следи Световното първенство и говори за него открито, в своя характерен стил. В интервю за La Gazzetta dello Sport разкри, че му харесва почти всичко, което е видял досега – от атмосферата до качеството на футбола, но също така отдели някои неща, които критикува.
“Впечатленията са много положителни. Започнах в Мексико и беше невероятно. Отидох на стадиона шест часа преди мача, а от центъра течеше непрекъснат поток от хора. Този животински, заразителен ентусиазъм, уникална атмосфера… А след това същото в Далас и Хюстън. Може би с по-малка интензивност, но атмосферата беше изключителна навсякъде, където съм бил”, каза Клоп и похвали видяното на терена.
На въпрос за фаворита за титлата, Клоп не се поколеба.
“Казвам Германия. Засега една убедителна победа, после още една, но преди всичко, резервите, които работят. Така се изгражда отбор, така се печелят такива състезания. Защитната фаза може да се подобри, но те са на прав път”, анализира той.