Намираме се точно в средата на последния кръг на груповата фаза на Световното първенство 2026, а много отбори вече са опаковали куфарите си, готови да напуснат САЩ, Канада или Мексико, в зависимост от това къде са били настанени по време на краткото си участие в турнира.
Нека започнем от началото, с група А… Чехия е прикована на дъното на групата, със само една точка, спечелена в мача с Южна Африка (1:1), и за тях този Мондиал приключи. Всъщност, вероятно вече са се върнали у дома.
Тяхната съдба споделя и Катар, който също завърши участието си на Световното първенство със само една точка, след като в първия кръг завърши наравно с Швейцария (1:1).
Намираме се точно в средата на последния кръг на груповата фаза на Световното първенство 2026, а много отбори вече са опаковали куфарите си, готови да напуснат САЩ, Канада или Мексико, в зависимост от това къде са били настанени по време на краткото си участие в турнира.
Тунис и Хаити се разделиха с Мондиала без да спечелят нито точка, а елиминирани са и Кюрасао и Турция.
Кюрасао завърши с една точка след равенство с Еквадор (0:0), докато Турците, след два поредни загуби, се простиха с триумф над американците (3:2).
Накрая, в групата на елиминираните попадат и Панама и Йордания, също без точки. Въпреки че имат още по един мач, Панама (заради загубата от Хърватия) и Йордания (заради загубата от Алжир) даже и да победят, не могат да заемат третото място, което води в плейофите.
На разклати крака се намират Сенегал, Ирак и Узбекистан, които имат нули, но все още в теорията (безумна, но не и несъществуваща) могат да продължат напред чрез плейофите. В същата компания са Нова Зеландия, Саудитска Арабия и ДР Конго, които очакват своите последни мачове с по една точка.