Начална страница Футбол Почетино: “Никой не ни поздрави – сякаш сме елиминирани”

Почетино: “Никой не ни поздрави – сякаш сме елиминирани”

Футболната репрезентация на Съединените Американски Щати се класира за фазата с директни елиминации на Световното първенство.

Възпитаниците на Маурисио Почетино записаха две победи срещу Парагвай (4:1) и Австралия (2:0) в груповата фаза, но тази вечер в последния мач загубиха от вече елиминираната Турция с 3:2.

На пресконференцията след загубата Почетино отбеляза, че атмосферата беше сякаш САЩ се сбогуват със състезанието, а Турция продължава напред. Той също спомена липсата на поздравления за успеха на един от домакините на турнира.

Никой не ни поздрави за първото място в нашата група. Поздравявам играчите, треньорския щаб и феновете, че завършихме първи в толкова трудна група. Нашата цел беше да завършим първи и го постигнахме. Много съм позитивно настроен и щастлив“, каза Почетино след мача, объркан от въпросите за загубата.

Вашите въпроси са малко странни. Имам усещането, сякаш сме елиминирани. Сега сме много по-добър отбор от преди. Класирахме се като номер едно и преминахме в следващия кръг. Трябва да ви напомня, че спечелихме групата“, добави той.

Заредете още свързани статии
Load More In Футбол

Вижте също

Нонсенс на СП – За първи път домакин ще играе елиминационна фаза извън границите си

Националният отбор на Канада за първи път в историята си се класира за елиминационната фаз…